Funkční cvičení aneb spadá do něho Core trénink?

From the Blog

Young Woman Doing Push-ups

Funkční cvičení aneb spadá do něho Core trénink?

Typově, z pohledu náročnosti, se funkční trénink dělí na výkonnostní a zdravotně funkční. Na skupinovém Core tréninku se zaměřujeme na první jmenovaný, soustředěný na výkon a rozvoj pohybových dovedností.

Cílem funkčního tréninku je rozvoj pohybu, nikoliv určité svalové skupiny (jak je tomu u cvičení na strojích v posilovně), a práce s tělem ve všech třech rovinách kvůli zapojení co největšího množství svalů. Důraz je samozřejmě kladen na správné držení těla.

Kromě stimulování pohybových schopností (síla, rychlost,vytrvalost a obratnost) vede funkční trénink ke zvýšené svalové rovnováze, zlepšuje kloubní stabilitu a významně přispívá k prevenci zranění pohybového aparátu.

Trénink může být nazván funkčním, pokud splňuje aspoň jeden ze tří principů. Výše jsem již uvedl princip provádění pohybu ve třech rovinách a zapojení těla jako celku. Třetím principem je zaměření na Core (zpevnění a aktivace svalů tělesného jádra).

Vypadá to tedy, že je náš trénink funkční, a tak trénujte a dřete poctivě ať správně fungujete!

Pro pokračování v prohlížení webu prosím akceptujt použití cookies. Více informací

K analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti analýz.

Close