Ztráta tuku a tvarování postavy „intenzivním/HIIT“ tréninkem

From the Blog

Girl After Training

Ztráta tuku a tvarování postavy „intenzivním/HIIT“ tréninkem

Na tréninku se někdy vedou diskuse o tom, jestli vede trénink v CoreGymu ke ztrátě tělesného tuku (k hubnutí) nebo je vhodnější trénovat jiným způsobem, například šlapat na kole nějakých 45minut, kdy intenzita je mírná a pásmo aerobní (energie se uvolňuje za přísunu kyslíku). Trénink ke ztrátě tuku u nás v gymu vede, jak jsme si již dvakrát během uskutečněných „výzev“ ověřili, nicméně si myslím, že pro Vás může být zajímavé, dozvědět se více o tom, jakým způsobem ke ztrátě tuku trénováním intenzivním způsobem mj. dochází. Pro ty, kteří v CoreGymu nebyli, nebo si nevšimli, trénink u nás je někdy dost intenzivní :-).

Téma ztráty tuku je zapeklité a dalo by se o něm dlouze psát, rozvláčně diskutovat, odporovat si a občas spolu i v něčem souhlasit (snad). Přesto bychom s nejvyšší pravděpodobností nedospěli k závěru, který je „správný“ a obecně platný. Takže se ani já, s ohledem na předchozí řádky, nebudu pouštět do žádných větších akcí a bezhlavě propagovat trénink v CoreGymu po jehož absolvování všichni zhubnete a to hned! Co chci je obohatit téma dalším názorem, který je podpořen zkušeností a trochou teorie.

Říká se (můžete to slyšet z televize například v pořadu „Jste to, co jíte“, z rádia nebo se o tom leckde dočíst), že osvědčená metoda, jak hubnout je udržovat tělo v pohybu v pásmu aerobním (cca 70% maximální TF) po dobu aspoň 30-45 minut, protože v tomto pásmu se spalují cukry a taky tuky. Tečka. Z mého pohledu, jestli budete běhat po venku nebo šlapat na kole třičtvrtě hodiny v aerobním pásmu, tak je to super a vzhůru do toho! Jedině Vám to prospěje a na tvrzení o spalování cukrů a tuků tímto způsobem něco je. Jenomže hubnutí není zdaleka jenom o setrvání v pohybu v určitém čase a jistém pásmu.

Důležitou roli hrají například pochody hormonální a biochemické, které trénink v různé míře stimuluje. Intenzivní trénink, při kterém se pohybujeme v různých pásmech TF a dosahujeme až anaerobních prahů, nevede pouze k rozvoji síly (tréninkovým systémem primárně rozvíjíme svalovou vytrvalost), ale podporuje produkci somatotropinu (růstového hormonu), který se mimo mnohé jiné podílí na „spalování“ tuků. Náš trénink také podporuje tvorbu svalů, ve kterých dochází k oxidaci tuků a „nakopává“ metabolismus, který pracuje rychleji a efektivněji i hodiny po skončení tréninku, který není nikdy stejný, takže jsou tělu vysílány stále nové impulsy, na které musí reagovat.

Závěrem. Přestože to někdy bolí (nic není zadarmo), makejte! Intenzivní posilovací trénink, který u nás nebo v jiných sportovních centrech podobného charakteru, najdete, je z mnoha důvodů vhodný pro všechny, kteří chtějí tréninkem (mimo jiné) odbourávat tuk. Je to jedna z metod, která se například mně a mým svěřencům osvědčila neporovnatelně lépe než šlapání na rotopedu 45 minut, ale samozřejmě na každého platí něco trochu jiného a každý má jiné možnosti a dispozice, což je třeba respektovat :-).

Pro pokračování v prohlížení webu prosím akceptujt použití cookies. Více informací

K analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti analýz.

Close